Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu bir araya geldi

Maddesi Hükümlerine göre düzenlenip, 1976 tarihinde Bakanlar Kurulunca kabul edilip yürürlüğe giren “Orman Yangınlarının Önlenmesi Ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkındaki Yönetmeliğin” 32. Maddesi uyarınca oluşturulan, “Eskişehir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu” Vali Azmi Çelik’in başkanlığında toplandı.

Vali Çelik’in başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve komisyonu oluşturan diğer kamu kurum temsilcileri katıldı. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kocakır Yangın Gözetleme binasında gerçekleştirilen toplantıda görüşlerini bildiren Vali Çelik, orman yangınlarının önlenmesinde ve söndürülmesinde görevli olan kurumların yanı sıra vatandaşların da sorumlu olduğunu bildirdi. Çıkan yangınların, büyük bir bölümünün ihmalden kaynaklandığını dile getiren Vali Çelik, yaz sezonu başlamadan önce alınacak tedbirler hakkında görüş bildirmek için bir araya geldiklerini söyledi. Araçlardan atılan sönmemiş sigara izmaritlerinin orman yangınlarında etkisi olduğunu hatırlatan Vali Çelik, gerek yazılı ve gerekse görsel yayın organlarında, orman yangınlarını önleyici program ve haberler yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı uzmanların verdiği bilgilerin ardından Vali Çelik ve 20 kamu kurum temsilcisi, Eskişehir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu tarafından karara bağlanan protokole imza attı.

Bir önceki yazımız olan Tepebaşı’nın sağlık ve tarımı konuşuldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri