Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Eskişehir İHH’dan 2 bin 500 kişilik dev iftar

Sadece hayırseverlerin yardımları ile Eskişehir’deki faaliyetlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği iftar yemeği vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Dualarla başlayan buluşmada, Kur’an tilavetinin ardından ilahiler okundu. İftar saati öncesinde bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Şubesi Başkanı Musa Karataş, yoğun ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti. İHH’nın faaliyetleri hakkında vatandaşlara bilgilendirme yapan Başkan Karataş, “Eskişehir İHH olarak bizler yola çıktığımız zaman, neler yapabiliriz diye düşündüğümüzde bugünlere geleceğimizi hayal ediyorduk. Eskişehir İHH olarak ne yaptığımızı kısaca anlatmak istiyorum. 10’uncu su kuyusu açılıyor. İki hazır projemiz var ve inşallah onları da hayata geçireceğiz. 200’ün üzerinde Eskişehirli yetim çocuğumuza destek olmaya çalışıyoruz. Katarakt ameliyatları yaptırıyoruz. Şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyoruz ve bunu hep birlikte yapıyoruz. Rabbim nasip ettiği için yapıyoruz. İHH’nın dünya coğrafyasına yaptığı desteklere Eskişehir İHH olarak bizler de destek sağlıyoruz ve en son Sudan’a yetim dayanışma günleri çerçevesinde Eskişehirli bir ağabeyimiz bizzat İHH’nın faaliyetlerini orada gördü ve yaşadı. Tekrar katılımınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim kardeşliğimizi daim kılsın” şeklinde konuştu.

Karataş’ın konuşması sonrası yemek duası yapılarak, oruçlar açıldı.

Birçok İHH gönüllüsünün aktif rol aldığı etkinlikte, iftar yemeği sonrası Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiiri seslendirildi. Dualarla başlayan iftar programı, dualarla son buldu.

Bir önceki yazımız olan “Askıda İftar” Projesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri