Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çocuk Senfoni Orkestrası Belçika’da 3’üncü oldu

Belçika’nın Neerpelt kentinde Avrupa Genç Müzisyenler Festivali’ne katılan Tepebaşı’nın gururu çocuklar, jüri önünde verdikleri konserin ardından, sonuçları öğrendiler. Çocuklar, senfoni orkestrası kategorisi E grubunda katıldıkları yarışmada, Türk Marşı, Happy Blues, Orkestra için süit Chamambo parçalarını başarılı bir şekilde çalarak üçüncü oldu.

Orkestra Şefi Ramazan Albayrak, Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası olarak asıl amacımız eğlenmekti. Biz, henüz 2 yıldır birlikteyiz ve bizden çok üst düzey orkestralarla aynı ortamda yarışma fırsatı bulduk. Çok iyi bir performans sergiledik ve üçüncü olduk dedi.

Tepebaşı Belediyesi Müzik Koordinatörü Kaan Kıran ise yaptığı açıklamada, Belçika’da olmak, büyük bir festivale katılmak bir gurur kaynağı iken, ayrıca yarışmada da üçüncü olmak bizleri çok mutlu etti diye konuştu.

Çocukların konserini izleyerek onları yalnız bırakmayan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, çocukları tek tek tebrik ederken, O kadar büyük bir iş başardınız ki hepinizle gurur duyuyorum. Neerpelt’te bizleri çok iyi temsil ettiniz. Tepebaşı’nda yaktığımız sanat ve barış meşalesini, Neerpelt’e, Belçika’ya kadar ulaştırdınız. Burada herkes ne kadar başarılı olduğunuzu gördü. Hepinizi çok seviyorum. Her zaman yanınızdayım şeklinde konuştu.

Çocuk Senfoni Orkestrası Neerpelt’ten Brüksel’e geçerek, Avrupa Parlamentosu binasında, kendilerine özel olarak düzenlenecek resepsiyonda bir kez daha performanslarını sergileyecek.

Bir önceki yazımız olan Musaözü Göleti’nde çocuklarla olta balıkçılığı etkinliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri