Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kurbanlık poşet satışları beklentilerin altında kaldı

Etler için özel olarak tasarlanan kurbanlık poşetler, koku yapmayan ve sağlam bir yapıya sahip. Geçen seneki fiyatlardan satışa sunulan kurbanlık poşetler, yaklaşan Kurban Bayramı’na rağmen henüz yoğun bir talep görmüyor. Eskişehir’de kurbanlık poşet satışı yapan bir işletmede görev yapan Metin Kahraman, sektördeki bu ilgisizlik sebebiyle geçen seneyi mumla aradıklarını aktardı. Çok uygun fiyatlardan satışa sunulan poşetlerin günlerdir tezgahlarında olduğunu söyleyen Kahraman, “Günde 50-60 lira satış yapabiliyoruz. Geçen seneye göre çok durağanız. Her sene geçmiş seneyi arıyoruz. Arife gününü bekliyoruz. Belki bir kıpırdanma o zaman olur. Geçen sene de fiyatlar aynıydı ama bu sene hiç beklenmedik bir ilgisizlik var. Kar edemedik. Elimizdeki mal öylece duruyor” şeklinde konuştu.

Kurbanlık poşetlerin fiyatları hakkında da bilgi veren Metin Kahraman, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Fiyatlarımız 50 kuruştan 1 lira 25 kuruşa kadar değişiklik gösteriyor. Bu poşetlerin en kalın olanının ağırlığı 110 gramdır. Koku yapmaz, sağlamdır. Eskiden siyah torba kullanılırdı, ancak artık onları satmıyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Zafer Bayramı mesajı; başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri