Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hanımeli Sokağı’nda el işi ürünler ve ekolojik gıdalar

Başkan Dt. Ahmet Ataç’ın kadınlara sözü olan Hanımeli Sokağı, açıldığı günden bu yana ağırladığı değişik renklerle ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hanımeli Sokağı’nda 26 Mayıs 2017 tarihi itibariyle her Cuma, Esked-Der’in yanı sıra yerel üreticiler de ürünleri satışa sunacak. Haftanın 7 günü açık olan ve kadınların el emeği ürünlerini sergileyip satabilecekleri stantlardan oluşan Hanımeli Sokağı, el işi ürünleri ve ekolojik gıdalar vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı’nda haftanın her günü farklı bir konsept halk ile buluşturuluyor. Pazartesi – Bireysel (El Sanatları) Salı – Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri (El Ürünleri Sergisi), Çarşamba – MAYA Derneği (El Ürünleri Sergisi), Perşembe – Esked-Der (El Ürünleri Sergisi) Cuma – Esked-Der (El Ürünleri Sergisi), Cumartesi – Üretim Bandı ve Bireyseller Sanatçılar (Sanat Atölyeleri, Ressamlar ve Antika Ürünler) ve Pazar – Ekolojik Pazar stantları Hanımeli Sokağı’nda Eskişehirlileri bekliyor.

Öte yandan Eskişehir’in ilk ve tek ekolojik pazarı olarak 2010 yılında Eskişehir halkıyla tanışan Tepebaşı Belediyesi Ekolojik Pazarı, doğru beslenme, güvenli gıda üretimi ve tüketiminin adresi oldu. Ekolojik Pazar, sertifikalı üreticilerin ürünlerini tüketiciyle Hanımeli Sokak’ta buluşturmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Patlayan tekerleği değiştirirken arkadan gelen kamyonun altında kaldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri