Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Engelli STK’larından Açıköğretime tam puan

Engellilerle ilgili STK ve kamu kurumları birimlerine yapılan çağrı sonrasında yaklaşık 40 farklı STK’dan geribildirim alındı. İlgili STK ve kamu kurumları temsilcilerinin katıldığı toplantıda Açıköğretim Fakültesi öğretim üyeleri Açıköğretim Sisteminde, işaret diliyle desteklenmiş videolar ve sesli kitaplar gibi engellilere yönelik özel olarak hazırlanan içerik ve materyaller tanıtıldı.

Toplantıda engelli öğrencilere öğrenim süreçlerinde her türlü kolaylığın sağlanması amacıyla kurulan http://engelsizaof.anadolu.edu.tr/ başta olmak üzere Anadolum eKampüs Sistemi, İkinci Üniversite, e-sertifika, AKADEMA, Mezunlar Birliği, Açık kütüphane, Açık bilim ve sözlük hizmetleri ile ilgili bilgiler verildi.

STK temsilcilerinden tanıtılan hizmetlerle ilgili geri bildirimler alındı. Temsilciler, engellilere yönelik öğretim anlamında Açıköğretim Sisteminin öncü olarak gördüklerini belirttiler. Sadece Açıköğretim öğrencileri değil diğer engelli bireylerin de sistemin sunduğu imkânlardan faydalanabildiğine vurgu yaparak memnuniyetlerini dile getirdiler. Son olarak engellilerle ilgili çalışmaların geliştirilerek sürdürülmesini talep ettiler.

Bir önceki yazımız olan Seramik sergisine yoğun ilgi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri