Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Açıköğretim öğrencilerinin yazdığı öyküler kitap oluyor

Açıköğretim Sistemi, bir ilk olma özelliği taşıyan öykü yarışması düzenleyerek önemli bir yeniliğe daha imza atmıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Çevrimiçi Öğrenci Topluluklarından biri olan Kitap Topluluğu adına geçen Nisan ayında “Yaşam Boyu Öğrenim” konulu kısa öykü yarışması düzenlenmiş ve 23 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen mezuniyet töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri teslim edilmişti.

Yarışmadan böyle nitelikli çıktıların elde edilmesi mutluluk verici

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yücel Güney, yarışmada öğrencilerimizden gelen öykülerin, bir öykü kitabı olarak yayımlanacağı müjdesini verdi. Çevrimiçi Kitap Topluluğunun yürütücüsü Doç. Dr. Gökhan Tunç’un yayıma hazırlayıp Uzman Serpil Mutlu Kırlı’nın Türkçe kontrollerini yaptığı öykü kitabı “52 Öykü 52 Yaşam” adıyla raflardaki yerini alacak. 52 Öykü 52 Yaşam, Anadolu Üniversitesi Açık Kütüphanede de yer alacak ve böylece öykülere herkesin ulaşabilmesi sağlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, “Bu yarışma ile öğrencilerimize ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşarken bunu bir de kitap ile taçlandırmak istedik. Yarışmadan böylesine nitelikli bir çıktının elde edilmesi mutluluk verici. Açıköğretim sistemi öğrenci topluluklarında bu tür etkinliklerin devamının geleceğini müjdeleyebilirim dedi.

Bir önceki yazımız olan Edis, NeoPlus’ta sevenleriyle buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri