Eskişehir Haberleri, Eskişehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

7 yıllık kahvaltı

Her Cumartesi 07.30’da Kireççiler Sokak’ta Süleyman Kartaler’in iş yerinde bir araya gelen arkadaşlar fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyor. Çektikleri fotoğrafı ise sosyal medya aracılığı ile dostları ile paylaşıyorlar. Bu kahvaltı grubunun hikayesini anlatan Enbiya Kumaş “Anadolu’da bir tabir vardır, ‘misket arkadaşı’ biz çocukluktan arkadaşız. Süleyman Kartaler eczacı, Mustafa Subaş,kuyumcu aynı zamanda Oda Başkanı Ercan Arıyürek, sanayici, imalatçı Agah Yılmazbilek her cumartesi buluşuyoruz” dedi.

Dostluklarının devam etmesi dileği ile sözlerine başlayan Enbiya Kumaş, geleneksel hale getirdikleri kahvaltı hakkında şöyle konuştu:

Sabahları iş yerlerimi erken açtığınız için evde kahvaltı yapamıyordum, dükkanda kahvaltı yapamaya başladık. Köprübaşında taze ürünler çıkıyor sabahları herhangi bir gıdacıdan bal, kaymak, peynir gibi kahvaltılık almaya başladım daha sonra esnaf komşumla kahvaltı yapmaya başladık. Derken çocukluk arkadaşlarım olan ekibimizle geleneksel hale getirdik. Biz 6 kişiydik bir tane arkadaşımız kalp ameliyatı geçirdi iki senedir gruba katılamıyor. Geleneksel hale gelince ‘Ne yapalım Cumartesi günü sabah 7.30’da yapalım’ dedik. Biz 2010 yılından beri her cumartesi günü bu kahvaltıyı yapıyoruz. Bayramlar veya önemli günler haricinde toplanıyoruz. Kahvaltımızı yapıyoruz ve herkes saat 8.30’da işine dağılıyor. Yani bunu akşama kadar devam ettirmiyoruz. Bir saatle sınırlı tuttuk ve bir saat içinde bitirip çaydan sonra birer de kahvemizi içiyoruz. Ondan sonra herkes işinin başına gidiyor. Bir de sıraya döktük. Bu hafta sıra Süleyman Kartaler’de, haftaya bende böyle dönüyor. Bunu aramızda yapıyoruz. Bizler çocukluk arkadaşlarıyız. Her hafta aynı kadro, ama bazen çok değerli insanlarla kahvaltı yaptık. Ama biz grubumuzun içine misafir alıyoruz, devamlı üye alamıyoruz, alamayız. Bunlar bizim prensiplerimiz misafirimiz olur gelir kahvaltısını yapar ama haftaya da geleyim, öbür hafta geleyim kusura bakma kardeş iyi günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Protokol üyeleri bayramda yaşlıları ve çocukları unutmadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri